Bárki képes kiemelkedő eredményeket elérni. Nem az számít, milyen magas csúcsot hódítottunk meg, hanem az, hogy mennyit haladtunk felfelé, mire odaértünk.
A veleszületett tehetséget megszállott csodálat övezi: felnézünk a jó felfogású tanulókra, az őstehetségnek számító sportolókra és a csodagyereknek tartott zenészekre.
Ezért gyakran alábecsüljük, hogy átlagos képességekkel milyen jelentős eredményeket érhetünk el: pedig ha a lehetőségek nem hullanak az ölünkbe, nekünk kell kézbe venni az irányítást.
Adam Grant szervezetpszichológus szerint a siker záloga nem feltétlenül valamely zseniális adottságunk, sokkal inkább az, hogy milyen jellemet építünk fel magunknak.
A legújabb kutatási eredményeket, meglepő felismeréseket és lebilincselő történeteket összefűzve rávilágít, hogy a fejlődés kulcsa sokkal inkább a hatékony tanulás, mint a kemény munka. Arra bátorít, hogy gondolkodjunk másként a célkitűzéseinkről és az elvárásainkról, és akkor túlszárnyalhatjuk önmagunkat.
Megtudhatjuk, hogyan alakítsuk ki a bennünk rejlő potenciál kiaknázásához szükséges személyes készségeket és motivációt, és hogyan építhetünk fel olyan rendszereket, amelyekben a korábban alábecsült jelentkezők is lehetőséghez juthatnak.